środa, 22 lutego 2017

#knódel #kolonia artystów #sztuka wyboru #GDAŃSK WRZESZCZ

Miejsce mieści się na Wajdeloty 2 we Wrzeszczu. Co można zjeść?; oprócz makaronu nic :) Odwiedziliśmy Knódel, małe bistro specjalizujące się w makaronach i kluskach domowej roboty z całą gamą sosów i dodatków. Dania podawane są na ekologicznych talerzach za sprawą sprasowanych otrębów, jednak po tak sytym posiłku znaleźć miejsce na zjedzenie talerza to nie lada sztuka. Knódel jest maleńki ale genialnie wpasował się w otoczenie. Już przy wejściu uwagę skupiają stare ciężkie, drewniane drzwi. W środku jak na bistro przystało bez przepychu i bez wielkich zachwytów, ale jedzenie pierwsza klasa, wielkie okno przy którym możesz siedzieć, jeść i oglądać toczące się życie. Mi w zupełności wystarcza.

Popieram z całego serca miejsca, które potrafią postawić na jedno i są w tym naprawdę dobre.

https://www.facebook.com/knodelbar/ 

 
gdańsk

gdańsk

gdansk

gdańsk

gdansk


gdańsk


gdansk

gdansk

gdansk


gdansk


gdansk

gdansk

gda

Często robimy tak, że deser tudzież kawę spożywamy w innym miejscu niż obiad. Tym razem napaliliśmy się na Kolonię Artystów. Spore rozczarowanie nastąpiło kiedy pocałowaliśmy klamkę. Bardzo lubimy miejsca, które popularyzują sztukę, kulturę, artystów, wydaje mi się, że ciągle brakuje takich adresów w Trójmieście. Z tego co pamiętam wcześniej Kolonia Artystów działała w Stoczni Gdańskiej i nadal ma drugą siedzibę w Dolnym Mieście. Miejsce warte sporej uwagi oferujące koncerty, filmy, wystawy. Należy jednak pamiętać, że w niedzielę i w poniedziałki Nowa Kolonia przy ul.Grunwaldzkiej 51 w Gdańsku jest zamknięta. Niestety... ale rozumiemy :) 
http://www.kolonia-artystow.pl/article/kontakt-contact/13 

gdansk

gdansk

gdansk

gdansk

gdansk

gdansk


gdansk


Po smuteczkach związanych z zamkniętą Nową Kolonią wylądowaliśmy w innym równie sprawdzonym miejscu, w Sztuce Wyboru w Garnizonie (Słowackiego 19). Zawsze warto, nawet jeśli wymaga dłuższego spaceru.

http://sztukawyboru.eu/gdansk

gdansk

gdansk

gdansk

gdansk

gdansk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz