sobota, 23 września 2017

TUTAJ kawiarnia, Gdańsk Oliwa, oliwskie lasy, oliwskie spacery

Trójmiasto oprócz trzech miast i morza daje nam coś jeszcze, potężne powierzchnie lasów, położonych na górkach i pagórkach. Można wysiąść w jakimkolwiek miejscu trzech miast i udać się do głębokiego lasu w mieście. Istna odskocznia, którą my zafundowaliśmy sobie pewnego sierpniowego dnia. Na absolutnym spontanie szwendaliśmy się po Oliwie i oliwskich lasach. Jechaliśmy z jakimś planem ale ostatecznie krzyżowaliśmy, błądziliśmy, odkrywaliśmy nowe zakamarki. 

Kofeinowo cukrowy zastrzyk energii uzupełniliśmy w uroczym, maleńkim miejscu w kamienicy przy Cystersów 12 w Gdańsku Oliwie. Kawiarnia Tutaj jest wyśmienita, bo tutaj jest ładnie, bo tutaj jest miło, bo tutaj jest smacznie, bo tutaj jest świetna kawa, bo tutaj jest to coś. Nie słyszałam o Tutaj wcześniej stąd jeszcze większy nasz zachwyt. Pogoda sprzyjała, wybraliśmy stoliczek na zewnątrz, podziwiając aleję kasztanowców i toczące się życie. Oczywiście, żałuję, że kawiarnia jest stosunkowo daleko od Gdyni, ale ilekroć wybiorę się do Oliwy, wpadnę na małą czarną i pyszne ciacho (warto zgrzeszyć :)).

https://m.facebook.com/tutajkawiarnia/

Po drodze na chwilę weszliśmy zobaczyć, wyremontowany punkt widokowy Pachołek, skąd rozpościera się widok na całe Trójmiasto. Po remoncie, wchodzi się zdecydowanie lepiej, choć my zboczyliśmy na stare trasy Pachołka.
Wyprawa do lasu, do Doliny Radości naładowała nasze akumulatory, wyszliśmy gdzieś przy Strzyża, ale polecam polecam polecam, póki jeszcze pogoda się trafia. Teraz kolejnym argumentem będą grzyby, tylko trzeba się znać, a tu może pojawić się u mnie problem.

DO LASU !!! :) 


trzy w jednym, tricityguide


trzy w jednym, www.3cityguide.com
6 komentarzy:

 1. To ciasto malinowe wygląda obłędnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. te ciasta tak jak obłędnie wyglądają tak smakują, dupka rośnie ale warto zgrzeszyć, pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Super zdjęcia! Aż chce się tam być :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, a kawiarnię szczerze polecam, uwielbiam takie miejsca wciśnięte w starych kamienicach, maleńkie lecz z charakterem. pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Czas najwyższy powrócić do gdańskiej Oliwy i pogrzeszyć w kawiarni

  OdpowiedzUsuń