wtorek, 24 października 2017

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Czas wyjść naprzeciw jesiennej szarudze, genialną alternatywą na deszczową porę są muzea. Trochę żal ... ściska, że nie mamy ich w Trójmieście zatrzęsienie ale kilka perełeczek jest i po kolei będę je Wam odkrywać. Kiedyś pisałam już o Europejskim Centrum Solidarności http://www.3cityguide.com/2014/09/europejskie-centrum-solidarnosci-ecs.html i tu nadal warto zajść, jednak dzisiaj przyszedł czas na Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Architektura budynku to wielkie wow, wyróżnia się na tle Brabanku, wyróżnia się na tle Starego Miasta, wspaniale wpisując się w architekturę Gdańska. Wewnątrz nie ma już wielkiego wow, natomiast wystawy robią już niesamowite wrażenie. 

Na trzy godziny zastygasz, pochłaniasz historię, znów nie wierzysz, że owe wydarzenia miały miejsce, a co więcej, masz świadomość, że dalej się dzieją tylko w innej konfiguracji, w innej wersji, w innym miejscu a my im się tylko biernie przyglądamy............................................. 

Muzeum II Wojny Światowej oferuje nam przekrój historyczny przez większość istotnych wydarzeń II wojny światowej w sposób przystępny zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wiele interaktywnych stanowisk, modeli, wystaw pozwala z zainteresowaniem przebrnąć przez ten trudny czas. Muzeum II Wojny Światowej pl. W. Bartoszewskiego 1 Gdańsk 
http://www.muzeum1939.pl/pl/zaplanuj_wizyte/bilety


trzy w jednym, 3cityguide


19 komentarzy:

 1. Nie miałam okazji tam być - ale może przy następnej wizycie w Trójmieście będę pamiętać! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczne miejsce nie tylko na szare dni. Byłam już dwukrotnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczerze mówiąc sama chętnie wybiorę się ponownie z rodzicami :)

   Usuń
 3. Sporo zwiedzilam w temacie II Wojny swiatowej we Francji, ale jesli chodzi o Polske to sporo mam do nadorbienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam w takim razie gdańską wersję :) dla mnie Muzeum w Berlinie zrobiło oszołamiające wrażenie.

   Usuń
 4. Widziałam zdjęcia chyba na Instagramie. Mam to muzeum zapisane na liście "do zobaczenia" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za inspirację do odwiedzin tego ciekawego miejsca. Sama jestem historykiem, więc wszelkie muzea są mi bliskie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zainspirowałam do odwiedzin, pozdrawiam i czekam na wrażenia zwłaszcza pod kątem merytorycznym.

   Usuń
 6. Niestety nie miałam okazji tam być. Jak widać takie blogi i wpisy są potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to następnym razem koniecznie, dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam sededecznie

   Usuń
 7. Ciekawa fotorelacja, na pewno odwiedzę, jak tylko będę miała okazję być w Trójmieście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) :) :) czekam na wrażenia po wizycie. pozdrawiam ciepło

   Usuń
 8. Myślisz, że mogę tam pójść z dzieckiem w wózku? W sensie, czy są wszędzie windy i sanitaria przygotowane dla matek z dziećmi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zdecydownie tak, cała wystawa jest na jednym piętrze na które można wjechać windą.. Niektóre sale były małe ale zdecydowanie można zostawić wózek na chwilę na łączącym szerokim korytarzu. Czekam na wrażenia, pozdrawiam gorąco w ten deszczowy weekend 😊

   Usuń
  2. O to super! Koniecznie musimy się tam wybrać. Tym bardziej, że pogoda za oknem nie sprzyja spacerom :)

   Usuń
 9. В данной работе мы рассмотрим немного основных вариантов, благодаря которым довольно просто получить реальную прибыль, не покидая своего дома. На страницах гидра hydra тор находится огромное число проверенных приемов подзаработать. Большинство людей рассуждают, как будто в интернете нет возможностей реальных заработков. В интернете можно получать доход разными средствами.

  OdpowiedzUsuń
 10. Подумайте, что ни один человек не решит заплатить дополнительные проценты как налог за спасибо, проведя качественную сделку. При этом нужно вспомнить, что незамеченные проплаты применяют не именно злоумышленники, но и простые юзеры. Наиболее известной причиной для проведения персонального перевода сайт гидры hydra2web оказывается подработка в сети интернет. Перевести денежки незамеченным стает очень сложно.

  OdpowiedzUsuń
 11. Перспективный сайт не против баловать новых покупателей нужными вещами по наиболее выгодной цене. Защищенная площадка ГидраРУ реализует персональную практику около 15 лет. Вот тут как зайти на гидра hydra располагаются действительно надежные подрядчики с высочайшим рейтингом. Админы Hydra добросовестно смотрят за соблюдением регламентов интерактивной площадки.

  OdpowiedzUsuń